20110308

Türkcell'le Bağlan Hayataa...!!!...


Bir kütüphanede ne yapabilirsiniz?


Hatta, boş bulup daldığınız odasını ne sebepten işgal edersiniz?


Hey hey kendinize gelin, size bırakmamalıydım doğru.


Belki de şöyle sormalıydım, acil bir görüşmeniz var işlek caddenin ortasında kaba gürültünün içindesiniz.Bedeninizi sürükleyeceğiniz ilk yer neresi olurdu?


Kitap alabilmek uğruna gittiğim kütüphane de, ilgili memura nefret duymaya başlamak aklıma gelmezdi hiç.Üyeliğimi siliyor tamam, peki, üyeliğimi yeniliyeyim dediğimde zorluk çıkarmanın ne lüzumu var lan, sayın memur?Tenhada yakalayacağım seni.


Artık orayı telefon görüşmelerini en rahat yapabildiğim bir yer olarak kullanıyorum.
İmzalı,mühürlü,yazılı,çizili,müdürden tescilli kartımı yırtıp attığımdan beri...


Bir de, sevgili blog.Seni kapayanların elleri kırılsın.Seni benden koparan minik fikirli zat'ın olmayan fikri kopsun.Oh.


Ben mutluluğuma erişince, sensiz kalmak doğru olmazdı.İyiyim evet.Bayadır...
Düşününce ya da -silkinip kendine gelince- gördüm ki, baya sıkmışım kendimi.Sonra dedim ki, n'oluyo lan..!
Dakika itibariyle danalar gibi saldım kendimi çayıra...Mecazi değil, sahiden.=)
Çok açıldın diyor kafamın içinde bir ses, diğeri otur oturduğun yerde diyor ona.Sonra bu ses -bana daha yakın olduğunu düşünüyorum- '' kalk yaz'' dedi.Hadi ikilemde kalır insan tamam da, benim ki ne oluyor yahu?..Bir yanım fazla kapalı diğer yanımı yadırgıyor, ki o yanımın bi zararı da yok.Ben anlaşılan sözleriyle tertipli olma işini abarttım.Artık böyle yaşıyor olmaya alışmıştım ta ki, günlük hayatta beni anlayabilen insan sayısı, felsefe seven arkadaşlarımdan ibaret kalmaya başlayana dek.Ki benim felsefe sever arkadaşım yoktur.Hiç.1 tek bile, hiç.0 mantıklı bir açıklama değil.Hiç, uygundur.


Gününüz kutlu olsun bayanlar.Günün tadını çıkarın, 8 mart biter bitmez haklarınız, size de saygı duyulması gerçeği unutulacak çünkü.Mutlu olmaya bakın.Öldüresiye sevileceksiniz.Hiç yorum yok: